نکات خرید لباس مجلسی

در این مطلب قصد داریم به بررسی مهم ترین نکات خرید لباس مجلسی که در زمان انتخاب مدل باید به آن ها توجه داشته باشید بپردازیم. با مزون آیلار همراه باشید.

ایراد اندامی

ایراد اندامی

اولین مورد در نکات خرید لباس مجلسی که باید به آن اشاره شود، بررسی موضوع ایراد های اندامی است. مبحث ایرادهای اندامی از جمله مواردی است که افراد بسیاری در زمان خرید البسه خود به آن توجه نمی کنند. ایراد اندامی واژه ای با بار معنایی منفی است که کمتر کسی علاقه دارد آن را به خود نسبت دهد. اما نمی توان منکر این شد که تقریبا همه ما دارای ایرادهای اندامی ریز و درشت هستیم. از جمله شایع ترین انواع ایرادهای اندامی بانوان می توان به دو سایزه بودن بالاتنه و پایین تنه و عدم تناسب در برآمدی سینه، شکم و باسن اشاره کرد. زمانی که ایرادهای اندامی خود را بشناسید، می توانید انتخاب بهتری برای البسه مجلسی خود داشته باشید.

افرادی که بالاتنه بلند و پاهای کوتاه دارند بهتر است از پوشیدن کت و شلوار مجلسی پرهیز کنند. کت و دامن جایگزین مناسبی برای این فرم بدنی محسوب می شود. چرا که با تنظیم قد کت و دامن می توان بین طول بالاتنه و پایین تنه تناسب ایجاد کرد. لباس های مدل ماهی برای افرادی که بالاتنه آن ها نسبت به پایین تنه شان درشت تر است مناسب نیست. چرا که مدل ماهی کوچک تر بودن پاها را بیشتر نمایان کرده و جلوه جذابی ایجاد نمی کند. کسانی که گردن کوتاهی دارند بهتر است در البسه خود از یقه های پایه دار استفاده نکنند. یقه های پایه دار طول گردن را کوتاه تر نشان  می دهند. اما در مقابل استفاده از یقه های بدون پایه مانند یقه هفت گردن شما را کشیده تر خواهد کرد.

پارچه لباس مجلسی

انتخاب رنگ پارچه

شب و روز بودن مجلس در انتخاب رنگ پارچه لباس مجلسی تاثیر به سزایی دارد. همچنین رنگ پوست نیز در انتخاب رنگ تاثیر گذار است. رنگ در بزرگ یا کوچک تر نشان دادن سایز نقش مهمی داشته و خیاطان ماهر از این نکته برای کاهش سایز دیداری افراد استفاده می کنند.

اینکه رنگ های روشن یا تیره برای مجالس شب انتخاب شوند بیشتر به سلیقه مربوط بوده و در این خصوص حتی بین اساتید و طراحان لباس نیز اختلاف نظر وجود دارد. اما در کل می توان گفت در صورتی که مجلس شما در شب و یا محیط تاریک تر از روشنایی روز برگزار می شود، رنگ های شاین و براق انتخاب های بهتری هستند؛ چرا که جلوه رنگی و درخشش پارچه های شاین در محیط های کم نور جذاب بوده و از زیبایی بصری خاصی برخوردار هستند. افرادی که رنگ پوست روشنی دارند انتخاب راحت تری دارند چرا که بیشتر رنگ ها به آن ها می آید و این افراد بیشتر باید به تم مجلس توجه کنند.

افراد با پوست سبزه می بایست بیشتر به درجه و شدت رنگ توجه کنند چرا که با انتخاب درجه رنگ اشتباه تاثیر گذاری عنصر رنگ از دست خواهد رفت. برای راهنمایی بیشتر در این خصوص می توانید مطالب انتخاب رنگ لباس مجلسی با توجه به رنگ پوست  و همچنین تئوری رنگ و روش کار کردن با دایره رنگ ها را مطالعه فرمایید.

خرید لباس مجلسی

انتخاب پارچه و کنترل هزینه

از جمله مهم ترین نکات خرید لباس مجلسی، شناخت انواع مختلف پارچه و کاربرد آن ها می باشد که می تواند در کاهش هزینه دوخت یک لباس به شما کمک کند. چرا که ممکن است مدل مورد نظر شما را بتوان با چند نوع پارچه دوخت و انتخاب پارچه در کاهش قیمت تاثیر داشته باشد. در واقع در این خصوص خلاقیت می تواند منجر به کاهش هزینه ها شود. برای مثال ساتن مات آمریکایی و تافته دو نوع پارچه خشک محسوب می شوند که از هر دوی آن ها می توان در دوخت مدل های پف دار استفاده کرد اما پارچه های تافته معمولا قیمت بالاتری دارند.

اینکه برای دوخت مدل های پفی از کدام یک از این دو نوع پارچه استفاده شود، کاملا به اولویت های شما بستگی دارد. تافته از نظر ظرافت نازک تر بوده و ساتن آمریکایی ضخیم تر است. پس می توان گفت که پارچه تافته لباس را سبک تر کرده اما هزینه بیشتری دارد، از طرف دیگر ساتن امریکایی وزن بیشتری داشته اما قیمت ارزان تری دارد.

دوخت لباس مجلسی

انتخاب برش مناسب

برش متناسب با اندام و همچنین متناسب با مدل از جمله موارد بسیار تاثیر گذار در تن خور لباس های مجلسی می باشد. البته این مورد بیشتر به طراح و دوزنده لباس مربوط می باشد، اما آگاهی نسبت به این مسئله می تواند در انتخاب بهتر مدل به شما کمک به سزایی کند. در بسیاری از موارد با انجام تغییری جزئی در نحوه برش مدل، ایست لباس به شکل چشمگیری بهبود خواهد یافت. خیاط های ماهر با رعایت اصول مربوط به برش می توانند لباس زیباتری برای شما دوخته و تن خور لباس شما را بهبود بخشند. پس فراموش نکنید در زمان مراجعه به مزون برای دوخت لباس مجلسی یا لباس عروس، با مشاهده و بررسی نمونه کارها و دوخت های قبلی مزون از کیفیت کار خیاط اطمینان حاصل کنید.

مزون لباس مجلسی

انتخاب مدل قبل از خرید پارچه

انتخاب لباس مجلسی و طرح و مدل می بایست همیشه قبل از خرید پارچه انجام شود. چرا که در صورت خرید پارچه در ابتدای امر، شما مجبور خواهید بود مدلی انتخاب کنید که با پارچه خریداری شده قابل دوخت باشد و در این حالت شما در واقع خود را محدود کرده اید. پس حتما قبل از خرید پارچه، مدل مورد نظر خود را یافته و پس از حصول اطمینان و تحقیق در مورد پارچه اقدام به خرید کنید.

مشاوره دوخت لباس مجلسی

مشاوره و تحقیق

مشاوره و پرس و جو قبل از دوخت را جدی بگیرید و حتما قبل از انتخاب قطعی مدل، با یک طراح ماهر مشورت کنید. می توان گفت از بین تمام نکات خرید لباس مجلسی، این نکته اهمیت بسیار بالایی دارد چرا که یک مشاور خوب علاوه بر راهنمایی شما در خرید، به بهبود سلیقه و تصمیم گیری شما نیز کمک می کند. طراحان با در نظر گرفتن تمامی موارد ذکر شده در این مطلب و حتی بیشتر، مواردی را به شما گوشزد می کنند که می تواند پایه و اساس خوبی برای انتخاب مدل نهایی توسط شما باشند.

انتخاب لباس مجلسی

تمرکز روی نیمه پر لیوان

در این مطلب سعی کردیم که کاربردی ترین نکات خرید لباس مجلسی را برای شما بازگو کنیم، اما داشتن یک ذهنیت صحیح و مثبت از همه چیز مهم تر است. با خود فکر کنید بهتر نیست که به جای ناراحتی در خصوص ایرادهای اندامی خود روی نکات مثبت بدنتان تمرکز کنید؟ برای مثال اگر چهره زیبایی دارید بهتر است مدل هایی را انتخاب کنید که توجه چشم را رو به چهره شما جلب می کنند.

طبق تجربه ما در بسیاری از موارد تنها با تغییر یک نکته در لباس، می توان از ایراد اندامی بدن به شکلی بهره برد که با کمک آن نکات مثبت اندام شما برجسته شود. برای مثال در صورتی که قد کوتاه و اندام درشتی دارید، انتخاب یقه هفت به جای یقه گرد می تواند اندام شما را کشیده تر نشان داده و ترکیب فرم بدنی شما را به نکته ای مثبت تبدیل کند. افکار منفی در مورد ظاهر خود را دور بریزید و با ورزش و رژیم کیفیت زندگی خود را بهبود بخشید.

اکسسوری لباس مجلسی

انتخاب اکسسوری مناسب

اکسسوری یا لوازم جانبی شامل جواهرات، کیف، کفش، کلاه، کمربند، شال و … می باشد که انتخاب درست آن زیبایی لباس مجلسی شما را دو چندان خواهد کرد. در انتخاب اکسسوری های خود هوشمندانه تصمیم بگیرید. بسیاری از اکسسوری ها را می توان با چند رنگ و مدل لباس ست کرد. پس همیشه در زمان خرید اکسسوری توجه داشته باشید که برای مثال گردنبندی که قصد خرید آن را دارید حداقل با دو لباس قابل ست کردن باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مطلب راهنمای انتخاب اکسسوری لباس مجلسی را مطالعه کنید.

امیدواریم این نکات برای شما مفید واقع شده و شما را در انتخاب لباس مجلسی ایده آل خود راهنمایی کند. شما می توانید نظرات خود را در خصوص دیگر نکات خرید لباس مجلسی در قسمت نظرات و یا در پیج اینستاگرام مزون آیلار با ما به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *