فرم بدن تیپ بدنی لباس مجلسی

اطلاع داشتن از نوع آناتومی و فرم بدن، کمک بزرگی برای شما در یافتن یک لباس مجلسی ایده آل خواهد بود. لباسی که به تن می کنید می بایست ویژگی های مثبت شما را پر رنگ کرده و ایرادهای اندامی بدنتان را بپوشاند. یک لباس مجلسی ایده آل می بایست در بدن شما توازن و تعادل ایجاد کند. در این مطلب از مجموعه مقالات مجله مزون آیلار قصد داریم انواع مختلف تیپ های بدنی را به شما معرفی کرده و نکاتی که در زمان انتخاب لباس برای هر یک از آن ها باید در نظر داشته باشید را با یکدیگر مرور کنیم. با مزون آیلار همراه باشید.

فرم بدن تیپ بدنی

فرم بدن

برای شناسایی فرم بدن کافیست به شکل بدن خود در آینه توجه کنید. شمایل کلی بدن شما یکی از 5 شکل هندسی که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم را تداعی می کند.

  1. ساعت شنی: دور سینه و باسن نسبت به دور کمر بزرگتر است.
  2. جعبه ای یا مستطیلی: دور سینه، کمر و باسن تقریبا یکسان می باشد.
  3. مثلث یا گلابی: دور باسن از دور سینه بزرگتر بوده و کمر نیز باریک می باشد.
  4. مثلث معکوس: دور سینه از دور باسن بزرگتر بوده و دور کمر نیز نسبتا بزرگ می باشد.
  5. بیضی یا سیب: بیشتر وزن بدن در نواحی سینه و کمر بوده و پاها نسبتا لاغر هستند.

پس از اینکه شکل بدن خود را به درستی شناسایی کردید می بایست لباسی را انتخاب کنید که مکمل اندام شما بوده و به زیبایی تان بی افزاید. در ادامه هر یک از فرم های بدنی را بررسی کرده و نکاتی که در زمان انتخاب مدل می بایست مد نظر داشته باشید را مرور می کنیم.

فرم بدن تیپ بدنی ساعت شنی

فرم بدنی ساعت شنی

این فرم بدن یکی از متوازن ترین انواع تیپ های بدنی محسوب می شود. در فرم بدنی ساعت شنی سایز دور سینه و باسن تقریبا برابر بوده و دور کمر باریک تر می باشد. زمان انتخاب لباس برای این تیپ بدنی می بایست روی نشان دادن انحنای بدن تمرکز کنید. مدل های دکلته و یا یقه پشت گردنی جلو بسته و پشت باز با دامن جذب و یا دامن ماهی برای این تیپ بدنی عالی خواهند بود. یکی از نکات مثبت این تیپ بدنی این است که مدل های بسیاری با آن ست شده و دست شما برای انتخاب لباس باز است. شما می توانید آستین های مختلف را نیز امتحان کرده تا مدل لباس ایده آل خود را بیابید. در کل مدل های جذب به دلیل نشان دادن انحنای بدن برای این تیپ بدنی مناسب هستند.

فرم بدن تیپ بدنی مستطیلی جعبه ای

فرم بدنی مستطیل

فرم بدنی مستطیل یا جعبه ای یعنی سایز تمامی قسمت های بدن شما تقریبا یکسان است. یعنی سایز دور کمر، شکم و باسن شما تفاوت آنچنان زیادی با یکدیگر ندارد پس می بایست روی ایجاد انحنا روی بدن تمرکز کنید. مدل یقه هفت باز و دامن های مدل ماهی برای این تیپ بدنی انتخاب های بسیار خوبی بوده و به انحنا دادن به میان تنه کمک می کنند. در کل می توان گفت افراد با این تیپ بدنی می بایست علاوه ایجاد انحنا بین نواحی شکم، کمر و باسن روی ویژگی مثبت خود یعنی پاها نیز تمرکز کنند.

فرم بدن تیپ بدنی مثلث

فرم بدنی مثلثی یا گلابی

در این فرم بدنی دور باسن از دور کمر بزرگتر بوده و دور سینه نیز نسبت به این دو کوچکتر می باشد. لباس هایی که توجه را به سمت بالاتنه و کمر جلب می کنند برای این فرم بدن مناسب تر هستند. برای این منظور لباس هایی که بالاتنه جذب و دامن راسته دارند را انتخاب کنید. برای مثال یک لباس کار شده با یقه پشت گردنی (یقه هالتر) و دامن پلیسه برای این تیپ بدنی بسیار چشم نواز خواهد بود. یقه مدل رومی نیز برای این تیپ بدنی زیبا هستند.

شما با استفاده از کمربند می توانید باریکی کمر خود را نمایش داده و توجه چشم را به بالاتنه جلب کنید. لباس های آستین بلند برای این تیپ بدنی مناسب نیستند چرا که بالاتنه را پنهان می کنند. از آن جا که فرم بدنی گلابی از نظر بصری زیبا محسوب می شود، کافیست با انتخاب یک لباس با بالاتنه جذب و پایین تنه نسبتا آزاد، روی نمایش شکل زیبای بدن خود تمرکز کنید.

فرم بدن تیپ بدنی مثلث معکوس

فرم بدنی مثلث معکوس

در این تیپ بدنی پاها لاغر و شانه ها پهن بوده و سایز سینه، کمر و باسن به ترتیب از بزرگ رو به کوچک می رود. مدل های مجلسی کلوش برای این فرم بدن عالی هستند. لباس های مدل ماهی با بالاتنه جذب نیز برای برجسته نشان دادن قسمت میانی بدن انتخاب خوبی محسوب می شوند. مدل های دکلته نیز برای این تیپ بدنی بسیار زیبا بوده و ست کردن یک گردنبند شیک در کنار آن به جلب توجه به گردن و شانه های پهن این تیپ بدنی کمک می کند. به طور خلاصه می توان گفت کهافراد دارای این تیپ بدنی می بایست روی جلب توجه به بالاتنه تمرکز کرده و با انتخاب مدل هایی با کمر جذب استایل خود را بالانس کند.

فرم بدن تیپ بدنی سیب بیضی

فرم بدنی بیضی یا سیب

همانطور که اشاره کردیم، افراد با بدن بیضی شکل شانه های نسبتا پهن داشته و همچنین دور سینه، کمر و باسن آن ها نیز بزرگ می باشد. در این تیپ بدنی پاها نسبت به بالاتنه لاغرتر هستند. برای این تیپ بدنی بهتر است لباسی انتخاب کنید که پاها را کشیده تر نشان داده و با نشان داده شانه های پهن شما تمرکز را از روی قسمت میانی بدنتان منحرف کند. برای جلب توجه چشم به شانه و ترقوه مدل یقه قایقی باز ایده آل است. همچنین مدلهایی که خط کمر آن ها کمی بالاتر بوده و دقیقا زیر سینه واقع شده (کمر امپراطوری) به باریک تر نشان دادن میان تنه شما کمک بزرگی می کنند.

در صورتی که به مدل های بازتر علاقه دارید، مدل ماهی با یقه باز تا زیر سینه نیز انتخاب جسورانه ای است که توجه همگان را به خود جلب خواهد کرد. از آنجا که پاهای شما یکی از نکات مثبت بدنتان محسوب می شوند مدل هایی با دامن جلو باز و پشت بسته نیز برای شما مناسب هستند. لباس های کلوش نیز برای این تیپ بدنی انتخاب خوبی محسوب می شوند چرا که بدن را کشیده نشان داده و توجه چشم را به سمت قسمت بالای میان تنه جلب می کنند.

فرم بدن لباس مجلسی

چند توصیه کاربردی

  • خانم هایی که جثه کوچک و قد کوتاهی دارند بهتر است در انتخاب سایز بسیار هوشیار باشند. چرا که پوشیدن لباس حتی یک سایز بزرگتر به دلیل جثه کوچک کاملا به چشم آمده که خوشایند نیست. کوتاه تر گرفتن قد دامن و یا بلند تر کردن چاک دامن بدن شما را کشیده تر نشان خواهد داد. به کار گیری برش های نامتقارن برای پایین دامن نیز به بلند تر کردن قد شما کمک می کند. در کل دامن های کوتاه برای جثه های کوچک مناسب تر هستند. پارچه های طرحدار با طرح عمودی و یقه هفت نیز انتخاب های خوبی به شمار می روند.
  • خانم های با اندام لاغر و کشیده بهتر است برای ایجاد انحنا در بدن یقه های آزاد و مدل های جذب تن کنند. داشتن اندام لاغر آرزوی بسیاری از افراد است پس به لاغر بودن خود احساس بدی نداشته باشید و آن را با انتخاب یک مدل لباس مناسب به نمایش بگذارید. مدل هایی که مقدار پارچه زیادی برای دوخت آن ها استفاده شده برای این افراد مناسب نیستند. در عوض به دنبال مدل های ساده و مینیمال باشید.
  • زمان انتخاب لباس مجلسی، فرم بدن نباید تنها فاکتور تصمیم گیری باشد. برای انتخاب رنگ بهتر است به رنگ پوست خود توجه کنید. برای پوست های گرم رنگ های صورتی، قرمز، زرد و نارنجی رنگ های خوبی می باشند. برای پوست های سرد نیز آبی، بنفش یا سبز. برای اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب رنگ لباس مطلب انتخاب رنگ لباس مجلسی با توجه به رنگ پوست را مطالعه نمایید.
  • انتخاب زیورآلات نیز از نکات مهمی است که حتما باید به آن توجه کنید. اگر مدل لباس شما کارشده است زیورآلات ساده انتخاب بهتری هستند. برای مثال بهتر است با لباس های کارشده به جای گوشواره های بزرگ و آویز از گوشواره های گیره ای و ظریف استفاده کنید. در مقابل لباس های ساده با زیورآلات پرجزئیات و درشت تر بهتر ست می شوند. اطلاعات بیشتر در این مورد را می توانید در مطلب راهنمای انتخاب اکسسوری لباس مجلسی مطالعه کنید.

مسئله یافتن یک مدل مناسب برای دوخت لباس مجلسی بسیار گسترده بوده که سعی می کنیم در مطالب آینده بیشتر به این موضوع بپردازیم. موضوعات مورد علاقه خود را در بخش نظرات و یا در پیج اینستاگرام مزون آیلار با مادر میان بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *