راهنمای انتخاب اکسسوری لباس مجلسی

انتخاب اکسسوری لباس مجلسی و ست کردن آن کار سختی نیست؛ البته به شرطی که با قواعد این کار آشنا باشید. اکسسوری مجلسی یا لوازم جانبی مجلسی عبارتند از اقلامی مانند گوشواره، گردنبند، کفش، ساعت، النگو، شال، پین سینه، کیف، گیره سر و… . در این مطلب قصد داریم روش ست کردن اکسسوری با لباس مجلسی را به صورت جامع به شما همراهان عزیز مزون آیلار آموزش دهیم. درست ست کردن اکسسوری به لباس شما هویت داده و زیبایی شما در مجلس را دو چندان خواهد کرد.

راهنمای انتخاب اکسسوری لباس مجلسی

زیورآلات

بین ما ایرانی ها مرسوم است در اکثر مجالس و میهمانی ها از زیورآلات استفاده کنیم. مخصوصا زیورالات از جنس طلا. در ابتدا این نکته لازم به ذکر است که استفاده از زیورآلات امری ضروری نبوده و بسیاری از استایل های مجلسی بدون زیورآلات نیز کامل و شیک هستند. اما اگر قصد دارید از زیورالات مجلسی برای تکمیل استایل خود استفاده کنید بهتر است نکات زیر را رعایت کنید. استفاده از ۲ یا ۳ آیتم زینتی برای درخشان کردن استایل شما کافی است. استفاده از مقدار زیادی از زیورالات بیش از حد تجملاتی بوده و باعث می شود توجه چشم از چهره و لباس شما منحرف شود. رعایت توازن باعث می شود به جای محو شدن چهره و البسه زیر حجم زیادی از طلا و جواهر، زیبایی شما دو چندان شود.

اگر مدل یقه لباس شما بسته است به جای گردنبند می توانید از گوشواره های لوستری استفاده کنید. اگر یقه لباس مجلسی شما پایین تر است (مانند یقه ۷) می توانید از گردنبند نیز استفاده کنید. بهتر است زیورآلات ساده انتخاب کنید. مخصوصا اگر مدل لباس مجلسی شما کار شده بوده و یا پارچه لباس تان پولکی یا اکلیلی است. زیورآلات خود را با جزئیات لباس مجلسی یا کیف مجلسی خود ست کنید. برای مثال اگر در لباس و یا حاشیه کیف شما قسمت های طلایی رنگ وجود دارد بهتر است زیورآلات طلا انتخاب کنید. رعایت این نکات باعث می شود لباس شما بهترین ترکیب ممکن را با زیورالات تان داشته باشد.

تنها در صورتی می توانید همزمان از تمام آیتم های ست زیورآلات خود استفاده کنید که مدل آن ظریف باشد. به عقیده برخی از افراد استفاده همزمان از چند آیتم زینتی مانند گردنبند، دستبند، گوشواره و انگشتر باعث از بین رفتن زیبایی استایل می شود. این عقیده همیشه درست نیست، چرا که استفاده همزمان از موارد ذکر شده به سایز هر یک بستگی دارد. اگر ست زیورآلات شما ظریف و کوچک است پس استفاده همزمان از تمام تکه های ست زیبا خواهد بود. زیورآلات سنگین و پرجزییات برای لباس های مجلسی ساده انتخاب بسیار خوبی هستند. برعکس، ست کردن یک لباس مجلسی ساده با زیورالات دارای کریستال و سنگ می تواند زیبایی لباس ساده شما را دو چندان کند.

در خصوص رابطه مناسب با نوع اکسسوری لباس مجلسی ، می توان گفت که هر مناسبتی زیورآلات مخصوص به خود را دارد. برای مثال زیورآلات ساده برای مجالس روز و زیورالات پرجزئیات و سنگین برای مجالس شب مناسب تر هستند. زیورآلات مروارید کلاسیک بوده و تقریبا با هر لباسی ست می شوند. ست کردن گردنبند مروارید با لباس مجلسی مشکی و یا یک دستبند مروارید با لباس سفید رنگ همیشه شیک خواهد بود.

زیورآلات نقره با رنگ های سرد همخوانی بیشتری دارند. اگر برای لباس مجلسی خود یکی رنگ های سرد مانند آبی، یاسی و یا صورتی را انتخاب کرده اید بهتر است زیورالات نقره استفاده کنید. زیورالات طلا نیز برای رنگ های گرم مانند سبز زیتونی، نارنجی، قهوه ای و زرد مناسب هستند. برای اطلاعات بیشتر در خصوص رنگ لباس مجلسی می توانید مطلب انتخاب رنگ لباس مجلسی با توجه به رنگ پوست را مطالعه نمایید. در ادامه به صورت خلاصه مهم ترین نکات در خصوص انتخاب اکسسوری لباس مجلسی را بررسی می کنیم.

راهنمای انتخاب اکسسوری لباس مجلسی

گوشواره

انتخاب گوشواره به جزئیات قسمت بالای لباس مجلسی و همچنین مدل موی شما بستگی دارد. اگر لباس مجلسی شما کارشده و پرجزئیات می باشد بهتر است از گوشواره های ساده و کوچک استفاده کنید. در مقابل اگر لباس شما ساده باشد بهتر است از گوشواره های درشت تر و پر زرق و برق استفاده کنید.

مدل مو و مدل گوشواره های شما می بایست مکمل یکدیگر بوده و هیچ کدام باعث منحرف شدن توجه از روی دیگری نشود. برای مثال اگر مدل موی شما به گونه ای است که توجه همگان را به خود جلب خواهد کرد، بهتر است گوشواره ای را انتخاب کنید که به چشم آمده و می تواند در کنار مدل موی شما خودی نشان دهد. البته این به معنی استفاده از گوشواره های بزرگ و با جزئیات زیاد نیست. تنها زمانی که مدل موی شما ساده باشد می توانید از گوشواره های بزرگ استفاده کنید.

در صورتی که رنگ و یا طرح لباس مجلسی شما ساده است می توانید آن را با گوشواره های طرح دار و یا رنگی ست کنید. توجه داشته باشید که تناژ رنگ گوشواره و لباس شما می بایست با یکدیگر هماهنگ باشند. برای اطلاعات بیشتر در خصوص ارتباط تناژ رنگ ها از شما دعوت می کنیم مطلب تئوری رنگ و روش کار کردن با دایره رنگ ها را مطالعه کنید.

راهنمای انتخاب اکسسوری لباس مجلسی

گردنبند

زمان انتخاب کردن گردنبند می بایست به طول و سایز گردنبند و تناسب آن با مدل یقه توجه شود. طبیعتا مدل های یقه باز برای گردنبند های با طول بیشتر و یقه های بسته و یا صاف برای گردنبند های کوتاه مانند گردنبند طوقی مناسب تر می باشند. برای ست کردن گردنبند به جزئیات قسمت یقه لباس توجه کنید. در صورتی که یقه لباس شما کار شده و پرجزیبات باشد بهتر است از گردنبند استفاده نکنید. از میان انواع مختلف اکسسوری لباس مجلسی گردنبند یکی از سخت ترین انتخاب ها محسوب می شود. چرا که انتخاب اشتباه آن می تواند تناسب استایل شما را تماما به هم بریزد. پس در زمان انتخاب گردنبند بهتر است به جای توجه به سنگین بودن و ارزش مادی آن، به قابل ست بودن مدل گردنبند نیز توجه کنیم.

راهنمای انتخاب اکسسوری لباس مجلسی

النگو و مچ بند

انتخاب هوشمندانه یک النگوی مناسب استایل شما را شیک و جذاب تر از همیشه خواهد کرد. لباس های کار شده با النگوهای ساده به خوبی ست می شوند. توجه داشته باشید که انگشتر، گردنبند و النگوی خود را به خوبی ست کنید. اگر گردنبند سنگینی انتخاب کرده اید بهتر است النگو و حلقه ساده تری انتخاب کنید. برعکس اگر النگوی شما پهن و پر از جواهرات براق می باشد بهتر است برای رعایت توازن گوشواره و گردنبند ساده تری انتخاب کنید. نکته دیگری که در زمان انتخاب النگو می بایست به آن توجه کنید طول آستین لباس است. استفاده از النگو در کنار لباس های آستین بلند تصمیم هوشمندانه ای نیست.

راهنمای انتخاب اکسسوری لباس مجلسی

انگشتر

انگشتر همیشه انتخاب خوبی برای ست کردن با البسه مجلسی می باشد، مخصوصا انگشتهای ساده. انگشتر نیز همانند گردنبند به هارمونی و بالانس کردن استایل شما کمک به سزایی می کند. همیشه توجه داشته باشید که استایل شما می بایست از لحاظ سایز، رنگ و جزئیات اکسسوری ها کاملا متوازن باشد. پس از اینکه از توازن همه چیز مطمئن شدید می توانید با انتخاب یک انگشتر شیک، زیبایی استایل خود را یک درجه ارتقاء دهید. انگشترهای ساده برای جوانان و انگشترهای کار شده برای سنین بالاتر مناسب می باشند.

راهنمای انتخاب اکسسوری لباس مجلسی

کیف دستی مجلسی

اگر قصد دارید یک کیف مجلسی به استایل خود اضافه کنید بهتر است آن را با کفش های خود ست کنید. راحت ترین کار انتخاب رنگی مشابه و یا نزدیک به کفش ها است. ست بودن رنگ این دو باعث می شود همه چیز منظم و شیک به نظر برسد. بهتر است برای مجالس و میهمانی های از کیف های رسمی تر مانند کیف های چفت دار استفاده کنید. درست مشابه عکس بالا. در صورت امکان کیفی انتخاب کنید که بند آن قابل جدا کردن باشد. چرا که می توانید با جدا کردن بند برای مکان های داخلی و بیرونی به استایل خود تنوع ببخشید و حمل کیف نیز برایتان ساده تر خواهد بود. حتی کیف های دارای بند مچی نیز انتخاب خوبی هستند.

زمان انتخاب کیف مجلسی بهتر است به اندازه و کاربردی بودن آن نیز توجه کنید. آیا کیفی که انتخاب کرده اید قابلیت حمل تمام وسایل شما را دارد؟ معمولا گوشی تلفن، کیف پول، لوازم آرایش، بلیت و… لوازمی هستند که در طول مجلس باید به همراه داشته باشید و کیف دستی شما باید جای حمل کردن تمام این اقلام را داشته باشد.

راهنمای انتخاب اکسسوری لباس مجلسی

کفش مجلسی

برای انتخاب کفش علاوه بر ست کردن رنگ آن با لباس می بایست به تم مجلس نیز توجه شود. آیا مجلسی که قصد شرکت کردن در آن را دارید رسمی است؟ آیا مجلس تم خاصی دارد؟ کفش های جلو بسته پاشنه دار معمولا با هر لباس و مجلسی ست می شوند. صندل پاشنه دار، کفش های پاشنه بلوکی و کفش های فلت را نیز می توانید با رعایت ست بودن رنگ انتخاب کنید.

راحت بودن کفش نکته بسیار مهمی محسوب می شود. اگر پوشیدن کفش های پاشنه دار شما را اذیت می کند به پوشیدن آن ها اصرار نکنید. مهم تر از همه چیز لذت بردن از مجلس است و زمانی که نتوانید به راحتی راه رفته و یا برقصید، راحتی اولویت بالاتری نسبت به زیبایی خواهد داشت. اگر نمی توانید کفش پاشنه دار به پا کنید کفش های فلت مدل باله جایگزین خوبی برای شما هستند. مخصوصا اگر لباس شما بلند بوده و کفش ها به راحتی قابل دیدن نباشند. برای اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مطلب انتخاب کیف و کفش مجلسی را مطالعه نمایید.

رعایت نکات ذکر شده برای انتخاب اکسسوری لباس مجلسی باعث می شوند استایل شما از ساده بودن ارتقاء پیدا کرده و توجه همگان را به خود جلب کند. در ادامه نکاتی کوتاه و کاربردی برای هر چه زیباتر شدن استایل مجلسی شما را با هم مرور می کنیم.

راهنمای انتخاب اکسسوری لباس مجلسی

نکات کاربردی برای انتخاب اکسسوری لباس مجلسی

  • زمانی که لباس مجلسی می پوشید بهتر است به دست کردن ساعت مچی را فراموش کنید. ساعت های مچی با استایل های اسپرت، خیابانی و رسمی همخوانی بیشتری دارند.
  • اگر برای لباس مجلسی خود از رنگ های پاستیلی انتخاب کرده اید بهتر است برای کفش خود به سراغ رنگ مشکی نروید. رنگ های پاستیلی برای لباس مجلسی با رنگ های طیف روشن کفش بهتر ست خواهند شد.
  • استفاده همزمان بیشتر از 3 یا 4 اکسسوری بزرگ کاری اشتباه است. ست کردن بیشتر از 4 عدد اکسسوری غیر ممکن نیست، اما جلوه زیبایی نخواهد داشت. در ضمن تمام اکسسوری ها می بایست در زمینه استایل، رنگ و جنس با یکدیگر ست باشند.
  • انتخاب رنگ مشابه برای کیف و کفش مجلسی امری واجب نیست. اگر رنگ کفش شما براق باشد، در حقیقت بهتر است که برای کیف دستی خود یک رنگ روشن متقابل انتخاب کنید. هیچوقت یک کفش تابستانی را با یک کیف زمستانی ست نکنید. برعکس این قانون نیز صادق است. برای مثال هیچوقت کفش بوت و کیف حصیری را با هم ست نکنید. به صورت می توان گفت لزومی نیست که کیف و کفش دقیقا مشابه یکدیگر باشند، اما باید همخوانی داشته باشند.
  • برای ست کردن لباس و اکسسوری، داشتن یک تم در ذهن به شما کمک بزرگی خواهد کرد. این تم می تواند بر اساس رنگ، مد روز و یا حتی اقلیم های طبیعی باشد.
  • اکسسوری ها فقط شامل کیف و کفش نیستند. شما می توانید اکسسوری های مو و یا انواع پین ها سینه و… را نیز امتحان کرده و در صورت تمایل آن ها را نیز به کار بگیرید.
  • بهتر است اکسسوری های را بخرید که بتوانید از آن ها در استایل های روزمره خود نیز استفاده کنید. خرج کردن مقدار زیادی پول برای یک اکسسوری که فقط برای مجالس استفاده شود کاری منطقی نیست.
  • به تناسب مدل مو و گوشواره های خود دقت کنید. اگر موهای خود را بالا بسته اید (مانند شینیون های بسته) استفاده از گوشواره های بزرگ توجه چشم را به چهره و آرایش شما جلب خواهد کرد.

امیدواریم نکات مطرح شده در این مطلب برای شما مفید واقع شده باشند. شما می توانید نظرات خود رااز طریق بخش نظرات در پایین این مطلب و یا در پیج اینستاگرام مزون آیلار با ما و دیگر مخاطبین آیلار به اشتراک بگذارید. بحث و تبادل نظرات شما کمک بزرگی برای تهیه مطالب اینچنینی بوده و همیشه مورد استقبال خواهد بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *