انتخاب رنگ لباس مجلسی با توجه به رنگ پوست

انتخاب رنگ لباس مجلسی برای بسیاری از افراد چالش برانگیز بوده و این سوال که “کدام رنگ مناسب من است” در مقطعی ذهن همه ما را به خود مشغول کرده است. انتخاب یک رنگ مناسب برای البسه مجلسی باعث می شود ترکیب رنگی مناسبی بین رنگ پوست و لباس شما ایجاد شده و توجه همه چشم ها به سمت شما جلب شود. در این مطلب قصد داریم به صورت ساده روش تشخیص تناژ رنگ پوست و رنگ های مناسب هر یک را به شما معرفی کنیم. با مزون آیلار همراه باشید.

انتخاب رنگ لباس مجلسی با توجه به رنگ پوست

بررسی تناژ سطح پوست و عمق پوست

برای انجام این کار چهار روش کلی وجود دارد که در ادامه هر کدام را با یکدیگر مرور می کنیم. توجه داشته باشید برای تشخیص دقیق تر تناژ رنگ پوست خود بهتر است هر چهار روش را امتحان کرده و سپس تصمیم نهایی را بگیرید. برای درک بهتر تفاوت رنگ سطحی و عمقی پوست بهتر است در ابتدا برای هر یک تعریف مشخصی ارائه کنیم. رنگ سطحی پوست شما همان رنگی است که برای توصیف رنگ پوست خود به کار می برید؛ مانند سبزه، سفید، عاجی و … . رنگ سطح پوست هر فرد به میزان ملانین موجود در لایه بالایی پوست وی بستگی دارد. رنگ عمقی پوست یا زیرتناژ پوست رنگ بسیار نامحسوس زیر سطح پوست می باشد که تشخیص آن نیازمند کمی دقت است. ممکن است رنگ سطح پوست دو نفر کاملا شبیه به هم باشد، اما رنگ عمقی پوست آن ها با یکدیگر تفاوت داشته باشد.

زمانیکه قصد انتخاب رنگ لباس مجلسی خود را دارید بهتر است علاوه بر در نظر گرفتن رنگ سطحی پوست، رنگ عمقی پوست خود را نیز در نظر داشته باشید. رنگ عمقی پوست به سه دسته کلی سرد (مایل به صورتی، قرمز یا آبی)، گرم (زرد، هلویی، طلایی) و خنثی (ترکیبی از سرد و گرم) تقسیم می شود. برای تشخیص رنگ عمقی پوست خود می توانید از روش های زیر استفاده کنید.

انتخاب رنگ لباس مجلسی با توجه به رنگ پوست

  1. مشاهده رنگ رگ ها

یکی از ساده ترین روش های تشخیص تناژ رنگ پوست بررسی رنگ رگ ها می باشد. کافیست آستین خد را بالا زده و به رگ های روی مچ خود نگاه کنید. رگ های شما آبی رنگ هستند یا سبز؟ در صورتی که رگ های شما آبی هستند رنگ عمقی پوست شما سرد و در صورتی که سبز هستند رنگ عمقی شما گرم می باشد.

انتخاب رنگ لباس مجلسی با توجه به رنگ پوست

  1. بررسی عنبیه چشم

شما می توانید با بررسی رنگ عنبیه چشم خود نیز تناژ عمقی پوست خود را شناسایی کنید. در صورتی که چشم شما به یکی از رنگ های آبی، خاکستری و یا سبز باشد به احتمال زیاد رنگ عمقی پوست شما سرد است. در صورتی که چشمان شما به رنگ قهوه ای، فندقی و یا کهربایی باشد به احتمال زیاد رنگ عمقی پوست شما گرم است.

انتخاب رنگ لباس مجلسی با توجه به رنگ پوست

  1. تشخیص با کمک طلا و نقره

جواهرات نقره روی پوست افرادی که رنگ عمقی پوست آن ها سرد است جلوه زیباتری دارد. پوست افراد با رنگ عمقی گرم نیز با طلا زیباتر است. برای اینکه تشخیص دهید تناژ عمقی رنگ پوست شما گرم است یا سرد کافیست نگاهی به جواهرات خود بیاندازید. پوست شما با نقره همخوانی بیشتری دارد؟ یا با طلا؟

انتخاب رنگ لباس مجلسی با توجه به رنگ پوست

  1. واکنش پوست زیر نور خورشید

یکی دیگر از روش های تشخیص تناژ عمقی رنگ پوست بررسی واکنش پوست در مقابل خورشید می باشد. در صورتی که پوستتان به راحتی زیر نور خورشید می سوزد رنگ عمقی پوست شما سرد است. اگر پوست شما زیر نور خورشید برنزه می شود رنگ عمقی پوست شما گرم است. ممکن است شما رنگ پوست روشنی داشته اما تناژ عمقی پوستتان گرم باشد، و یا برعکس، یعنی پوست شما تیره باشد اما تناژ عمقی سردی داشته باشید. به صورت کلی:

  • افراد دارای پوست روشن که پوستشان به راحتی می سوزد زیرتناژ سرد دارند.
  • افرادی دارای پوست تیره و یا معمولی که پوستشان ابتدا زیر نور خورشید سوخته و سپس برنزه می شود نیز به احتمال زیاد زیرتناژ سرد دارند.

پس از اینکه تناژ سطحی و عمقی پوست خود را به درستی شناسایی کردید می توانید بر اساس چند اصل کلی، که در ادامه هر یک را بررسی می کنیم، رنگ لباس مجلسی خود را انتخاب کنید.

انتخاب رنگ لباس مجلسی با توجه به رنگ پوست

ست کردن رنگ لباس با رنگ پوست

پوست تیره

در صورتی که پوست تیره ای دارید می توانید برای رنگ لباس مجلسی خود انتخاب های جسورانه ای داشته باشید. رنگ های روشن و جیغ برای شما انتخاب های خوبی هستند. طیف رنگی سنگه های قیمتی انتخاب های جالبی بوده و توجه همگان را در مجالس به سمت شما جلب خواهد کرد. رنگ هایی مانند فیروزه ای و سبز زمردی را یک بار هم که شده امتحان کنید. رنگ های پاستیلی نیز برای پوست های تیره مناسب هستند. همچنین بهتر است از رنگ مشکی و دیگر طیف های تیره فاصله بگیرید.

پوست روشن

در صورتی که پوست روشنی دارید رنگ های پاستیلی انتخاب خوبی برای شما خواهند بود. برای مثال رنگ های آبی پاستیلی، صورتی ملایم و سبز نعنایی با رنگ پوست شما همخوانی مناسبی دارند.

پوست خنثی

اگر رنگ پوست شما مایل به رنگ زیتونی است پس به احتمال فراوان رنگ پوست شما جزو تناژ سطحی خنثی می باشد. رنگ های براق و متالیک برای شما انتخاب های بسیار شیکی خواهند بود. همچنین الهام گرفتن از رنگ های موجود در طبیعت که اصطلاحا به آن ها رنگ های زمینی گفته می شود نیز برای پوست شما جلوه زیبایی خواهد داشت. رنگ های طلایی، زرد خردلی، سبز جنگلی، انواع طیف قهوه ای و حتی قرمز زغال اخته ای از جمله رنگ های مناسب رنگ پوست شما هستند.

انتخاب رنگ لباس مجلسی با توجه به رنگ پوست

ست کردن رنگ لباس با رنگ عمقی پوست یا زیرتناژ

زیرتناژ گرم

در صورتی که رنگ عمقی پوست شما گرم باشد، خانواده رنگ های زمینی برای شما انتخاب خوبی خواهند بود. طیف های مختلف رنگ های قهوه ای، زرد و قرمز را امتحان کنید تا رنگ مورد نظر خود را بیابید. همچنین بهتر است از رنگ های یخی و طبف رنگی سنگ های قیمتی فاصله بگیرید.

زیر تناژ سرد

اگر رنگ عمقی پوست شما نزدیک به بنفش، آبی، رزی و یا صورتی باشد پس زیرتناژ پوست شما جزو دسته سرد محسوب می شود. طیف های مختلف رنگ های آبی، سبز و بنفش برای افرادی که زیرتناژ پوست شان سرد است انتخاب های مناسبی هستند. اگر جزو این دسته هستید بهتر است از رنگ های زرد و نارنجی و پرتقالی فاصله بگیرید.

انتخاب رنگ لباس مجلسی با توجه به رنگ پوست

انتخاب رنگ لباس با توجه به ترکیب رنگ سطحی و عمقی پوست

زمانی که قصد انتخاب رنگ لباس مجلسی خود را دارید در نظر داشته باشید که رنگ پوست شما از دو قسمت سطحی و عمقی تشکیل شده و انتخاب رنگ لباس باید با توجه هر دوی این ها انجام شود. ممکن است پوست شما تیره(سطح) و گرم(عمق) بوده و یا تیره و سرد باشد. به همین شکل ممکن است پوست شما روشن و گرم و یا روشن و سرد باشد. به صورت کلی تناژ سطح پوست تعیین کننده طیف رنگ و تناژ عمق پوست تعیین کننده خود رنگ می باشد. برای مثال رنگ های روشن و جیغ برای پوست های تیره مناسب هستند. اگر پوست شما تیره و گرم است، زرد روشن یا قرمز با زیرتناژ گرم پوست شما همخوانی دارد. اگر پوست شما تیره و سرد است آبی روشن یا نقره ای انتخاب های خوبی برای شما خواهند بود. برای اطلاعات بیشتر در خصوص ست کردن رنگ ها می توانید مطلب تئوری رنگ و روش کار کردن با دایره رنگ ها را مطالعه نمایید.

انتخاب رنگ لباس مجلسی با توجه به رنگ پوست

ست کردن رنگ لباس بر اساس سلیقه

به درون کمد خود نگاهی بیاندازید

اگر همچنان دو به شک هستید که چه رنگی برازنده شماست، به البسه موجود در کمد لباس خود فکر کنید. کدام یک از لباسهای تان بیشتر توسط اطرافیان پسندیده شده است؟ درباره کدام یک تعریف بیشتری شنیده اید؟ آیا تاکنون نظر مثبتی درباره یک لباس خاص از چند نفر شنیده اید؟ پس به دنبال ست های رنگی متداول در میان لباس های موجود در کمد خود باشید. به عنوان مثال اگر اکثر لباس های شما قرمز رنگ اند، این فرض را در نظر بگیرید که رنگ قرمز انتخاب مناسبی برای لباس مجلسی شما خواهد بود.

لباس هایی با رنگ های متفاوت را امتحان کنید

اکنون که توانسته اید با تشخیص رنگ سطحی و عمقی پوست خود، رنگ لباس مناسب خود را پیدا کنید بد نیست رنگ های دیگر را نیز امتحان کنید. اگر رنگ آبی به شما میآید، انواع طیف های آبی از آبی کم رنگ تا آبی سیر را امتحان کنید. طبیعتا یکی از رنگ های طیف رنگی مورد نظرتان جذاب تر بوده و جلوه زیباتری خواهد داشت. برای تشخیص اینکه با پوشیدن چه رنگی جذاب به نظر میرسید نیاز است که لباس های زیادی را امتحان کنید.

انتخاب رنگ لباس مجلسی با توجه به رنگ پوست

با یک دوست یا یکی از اعضای خانواده خود به خرید بروید

بد نیست در زمان خرید لباس مجلسی، یکی از نزدیکان خود که سلیقه اش را می پسندید را در کنار خود داشته باشید. این فرد می تواند با نظر دادن در خصوص رنگ و مدل لباس اطلاعات خوبی برای تصمیم گیری در اختیار شما قرار دهد. همچنین این امکان را نیز به شما میدهد تا ببینید که آیا رنگ لباس انتخابی تان بهترین گزینه است یا اینکه گزینه رنگی بهتری هم میتواند وجود داشته باشد یا خیر؟ اگر تنها به خرید رفته اید پرسیدن نظر فروشنده فروشگاه نیز ایده خوبی است؛ چرا که آن ها با محصولات فروشگاه آشنا بوده و می توانند راهنمای خوبی برای شما باشند.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. با اشراک گذاری این مطلب با دوستان خود ما را در رشد و بهبود کیفیت مطالب مجله آیلار یاری کنید. شما می توانید نظرات خود را در خصوص نکات انتخاب رنگ لباس مجلسی در قسمت نظرات و یا در پیج اینستاگرام مزون آیلار با ما به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *